اطلاعیه ها و بیانیه ها
تسلیت
پیام تسلیت وزیر اطلاعات در پی درگذشت حضرت آیت الله حاج محمد علی تسخیری

اذامات العالم ثلم فی الاسلام ثلمه لا یسدها شیء


رحلت عالم عظیم الشأن حضرت آیت الله حاج شیخ محمد علی تسخیری (رحمت الله علیه) زبان گویای اسلام و تشیع و یاردیرین و صدیق حضرت امام خمینی (سلام الله علیه) و مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) موجب تألم و تأثری عمیق گردید.
آن عالم جلیل القدر که سال ها سابقه¬ کسب علوم دینی و مدارج بصیرت را در حوزه های علمیه پیمود و حکم اعدام دادگاه رژیم عراق را به جان خرید، کارنامه ای افتخارآفرین، آمیخته با آزادگی و حّریت از خود بر جای نهاد و در صیانت از ارزش های والای انقلاب شکوهمند اسلامی، بویژه در هدایت پیروان مکتب اهلبیت عصمت و طهارت ( علیهم السلام) و سایر ادیان خوش درخشید.
خدمات ارزشمند و آثار ماندگار قلمی بجامانده از آن دانشمند برجسته، موجب استمرار بهره های وجودی ایشان گردید و یقیناً ذخیره¬ پربار آخرتشان خواهد بود.
اینجانب مصبیت وارده را به ساحت مقدس حضرت بقیه الله الاعظم (عجل الله تعالی فرجه الشریف)، رهبر معظم انقلاب (حفظه الله)، مدرسین و طلاب حوزه های علمیه، بیت مکرم معزّا و همه مسلمانان صمیمانه تسلیت می گویم و از درگاه خالق علیم، برای آن رحیل دیار دوست، رحمت واسعه و برای کلیه بازماندگان، صبر و شکیبایی مسئلت می نمایم. 

 سید محمود علوی
وزیر اطلاعات