اخبار جدید اسلایدری
جهانگیری
سخنرانی معاون اول رئیس جمهور در همایش سازمان اطلاعات خارجی وزارت اطلاعات
 معاون اول رئیس جمهور عصر روز سه شنبه مورخ 5 شهریور 1398 در همایش سازمان اطلاعات خارجی وزارت اطلاعات ، سربازان گمنام امام زمان (عج ) را مردان بی ادعا و خادم ملت دانست و از خداوند توفیقات روزافزون آنان را مسئلت کرد و با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجائی و باهنر گفت : باید تلاش کنیم ارزش هایی که امام بزرگوار و شهدا ترسیم کرده اند حفظ کنیم و استمرار ببخشیم .
   دکتر اسحاق جهانگیری هیچ مسئله ای را مهم تر از امنیت کشور ندانست و افزود : با توجه به شرایط غرب آسیا درک فرمایش پیامبر اکرم (ص ) در اهمیت سلامت و امنیت اکنون در اوج بحران ، ایران اسلامی کانون ثبات و امنیت است .
   وی با بیان این که پیش نیاز همه فعالیت ها وجود امنیت است،گفت: باید برای رسیدن امنیت از هیچ اقدامی مضایقه نکنیم و تأمین آن را هدف اصلی خود برای ارتقاء همه بخش های سیاسی،اقتصادی و فرهنگی بدانیم تا در سایه آن به آزادی و مشارکت خوب آحاد جامعه دست یابیم .
   جهانگیری افزود : امروز تعریف امنیت با دهه های گذشته تفاوت و تغییرات جدی پیدا کرده است و اکنون احساس امنیت جامعه ، از امنیت مهم تر است و زیربنای ایجاد این احساس دستیابی به اطلاعات است و به طور قانونی و عقلانی وزارت اطلاعات مسئول جمع آوری و تولید اطلاعات برای ایجاد امنیت هوشمند است و نقش کلیدی و تعیین کننده دارد.
   وی گفت : اکنون گزارشات وزارت اطلاعات از پیش بینی ها ،تحلیل ها و شناخت راهبردهای فرصتی و تهدیدی از پشتوانه تحقیقی و متکی بر یافته های علمی برخوردارست و به اقدامات تخصصی و حرفه ای مشهورند.
   جهانگیری با اشاره به اقدامات مناسب وزارت اطلاعات در یاری رسانی دستگاهها در بخش های مختلف از مسئولان وزارت به خصوص وزیر اطلاعات قدردانی کرد و افزود : دولت برای اداره کشور به فرآورده های اطلاعات و تحلیل های راهبردی وزارت اطلاعات نیازمند است .
   معاون اول رئیس جمهور با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) و تلاش های دولت در زمینه مسائل اقتصادی گفت : اقتصاد مقاومتی باید به حدی برسد که کشور در برابر تکانه های خارجی مستحکم بماند و خودکفایی در تولید بنزین داخلی و تکمیل طرح های بنیانی نمونه ای از اقدامات هوشمندانه در برابر توطئه های دشمنان است .
   جهانگیری  در پایان ستاد مقابله با تحریم را اتاق جنگ اقتصادی علیه اقدامات دشمنان دانست . 


 
مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت اطلاعات